Remoncik

10.11.2013

Remoncik, a może metamorfoza? Metamorfoza to gruntowna przemiana. Takiej właśnie przemianie poddaliśmy mieszkanie na warszawskim Mokotowie. Zobaczcie co z tego wyszło.

Przedmiotem inwestycji było mieszkanie zlokalizowane w starej kamienicy położonej na Mokotowie. Wnętrze urzekło nas swoim charakterem i była to niemal miłość od pierwszego wejrzenia. Wysokie wnętrza, klatka schodowa, elementy dekoracyjne z minionych epok, to wszystko zachęcało do działania. Niestety, stan lokalu oraz zakres prac były prawdziwym wyzwaniem.

Pierwsza faza to projekt aranżacji wnętrz. Szczegółowa dyskusja oraz rozpoznanie potrzeb klienta były podstawą do kolejnych kroków. Opracowaliśmy projekt z wizualizacjami wykończenia wnętrz. Zaprojektowaliśmy szczegółowo przebudowę łazienki oraz połączenie jej z toaletą, wygospodarowaliśmy aneks na pralnię, opracowaliśmy szczegóły zabudowy kuchennej. Po zatwierdzeniu wstępnych projektów oraz akceptacji kalkulacji kosztowej przystąpiliśmy do prac.

Zakres robót obejmował wyburzenie kilku ścian, całkowitą zmianę układu łazienki oraz ściany z wejściem do kuchni. Wyzwaniem było również skucie tynków oraz odsłonięcie i konserwacja ceglanej, stuletniej ściany. Prace obejmowały nową instalację elektryczną i wodno-sanitarną. Ostatnim etapem były roboty wykończeniowe – odnowienie tynków, szpachlowanie i malowanie ścian, ułożenie glazury i terrakoty, instalacja zabudowy kuchennej, razem ze sprzętem AGD.

Jak to wyszło? Sprawdźcie sami w galerii. Naszym zdaniem, a co najważniejsze zdaniem inwestora, przemiana była rzeczywiście gruntowna i zakończona sukcesem.

To jest właśnie coś co nazywamy metamorfozą budowlaną.